Lietuva

Nida – Preila pėsčiomis per Bulvikio Įlanką

Dviračių tako atkarpa nuo Nidos iki Preilos žinoma visiems Nidoje apsilankiusiems pasivažinėjimų dviračiais mėgėjams. Tai – apie 8 km atkarpa, kurią be vargo galima įveikti ir pėsčiomis. Tačiau nusprendusiems nukeliauti pėsčiomis iš Nidos į Preilą šis maršrutas gali pasirodyti nuobodokas, todėl siūlome pabandyti kiek daugiau laiko užimantį ir truputį „klampesnį“ pėsčiųjų taką pamariui per Bulvikio įlanką.

Pamariui iškeliavus iš Nidos pradžioje reiktų susirasti Nidos oro uostą. Todėl pradžiai keliaukite iki dviračių tako pradžios. Praeisite pro kairėje kelio pusėje esančią Nidos vandenvalos stotį.

Vėliau nepriėję dviračių tako pradžios nusukite duobėtu asfalto keliu dešinėn.

Šis takas veda tiesiai į Nidos oro uostą

Nidos oro uostas – mažas regioninis oro uostas, esantis 3 km į šiaurės rytus nuo Nidos gyvenvietės. Nusileidimo takas tinka turistinei lengvųjų ir ultralengvųjų lėktuvų bei sportinei aviacijai, tačiau šiuo metu skrydžiai yra uždrausti dėl neatitikimo saugos reikalavimams, per arti kilimo ir tūpimo tako augančių medžių.

Nidos oro uostas pastatytas 1967 m. Nuo 1970 m. iki 1975 m. iš Nidos An-2 tipo lėktuvais buvo vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Palangą, Kauną ir Vilnių. Tuomet oro uoste stovėjo lengvų konstrukcijų tarnybinis pastatas, kuris nuo 1972 m. nebenaudojamas.

Po nepriklausomybės atkūrimo, 1992 m. Neringos miesto valdyba oro uostą su visa įranga perdavė Neringos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui. Tam neprieštaravo ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. 1994 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko detalųjį planą, kuriame numatyta oro uostą pritaikyti mažosios aviacijos skrydžiams.

Nusileidimo taku kelaiukite tiesiai link marių

Priėję pakilimo tako pabaigą pasukite kairiau (palei marias)

Dalis tako vingiuoja visiškai prie marių, kita dalis – laikas nuo laiko veda į mišką.

Peręjus Bulvikio įlanką tolumoje galima įžiūrėti Preilos gyvenvietę

Pakeliui aptiksite poilsiavitę ir nedidelį futbolo stadioną

Vėliau kelias vėl grįžta prie marių, pakaeliui aptiksite nuorodą vedančią į dviračių taką

Keliaukite toliau miško keliu, kuris kartkatėmis išsuka prie marių ir vėl atgal

Praeisite dar vieną nuorodą į dviračių taką

Vsisškai netoli Preilos aptiksite dar vieną poilsiavietę

Už kurios labai greitai pasimatys žymieji Preilos boteliai

Čia geriau nusukti į kairę, atgal į dviračių taką

Dviračių takas Nida – Preila

Preila

Sugrįžti galima nebūtinai tuo pačiu maršrutu, galima nukeliauti pusiaukelę dviračių taku, o likusį maršrutą sukarti pajūriu.

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas