Keliautojų pasakojimai

Kaip nuvykti į Šaolino vienuolyną (Kinija)

Prieš keliaudami paprasčiausiai atsispausdinkite šitą tekstą. Jis tikrai Jums padės:

Norintys aplankyti legendinę kovos menų bei čanbudizmo (jap. Dzen) gimtinę pradžioje turėtų nuskristi į Pekiną. Iš Viliaus į Pekiną įprasčiausi skrydžiai – Vilnius – Maskva – Pekinas, Vilnius – Minskas – Pekinas ir Vilnius – Helsinkis – Pekinas. Sklandžiausias maršrutas – Vilnius – Helsinkis – Pekinas (Finnair). Skrydžio trukmė iš Vilniaus į Helsinkį – nepilna valanda, Iš Helsinkio į Pekiną – apie 8 val. Pekine lėktuvas nusileidžia anksti ryte.

Pekino oro uoste nepamirškite pasikeisti truputį juanių, kad užtektų susimokėti taksistui. Taksi privalo įjungti skaitliuką. Jei pastebėsite, kad to nedaro parodykite jam aiškiai  į skaitliuką. Kaina nuo oro uosto iki siūlomo hostelio visada buvo apie 100 juanių. Iki centro tolokai (apie 40 km), gali tekti pavažiuoti apie valandą (priklauso nuo kamščių).

Išėjus iš oro uosto iškart jus pasitiks taksistų krūvos, sėskite į bet kurį ir parodykite šituos hieroglifus ir planą arba adresą: 远东青年饭店

Hostelio pavadinimas: „Far East International Youth Hostel” - 远东青年饭店

Hostelio svetaine:http://www.fareasthotelbeijing.com/

Planas

Adresas:

Taksistai turi jus nuvežti visiškai prie hostelio įėjimo. Kartais patingi, nes nenori sukinėtis siaurose hutongų gatvelėse ir likus keliems šimtams metrų paleidžia. Hutonguose lengva pasiklysti, todėl šitą adresą iškart išlipę parodykite praeiviams. Jie mielai padės.  Beje kai būsite hostelyje pasiimkite jų vizitinę kiniškai, jei kartais pasiklystumėte, kad galėtumėte parodyti taksistams. Arba nešiokitės atspausdintą šitą tekstą.

Nesvarbu, kur užsisakėte gyvenimą (viešbutyje ar hostelyje priešais, kitoje pusėje gatvės) reikia nueiti į viešbučio priimamąjį. Pagrindinis įėjimas atrodo taip (keturių aukštų pastatas):

Priešais hostelis (courtyard dorm) atrodo taip:

Vidinis kiemelis:

Priimamajame galite užmokėti už vieną dieną ir pasakyti, kad likusius pinigus sumokėsite kai išsikeisite arba išsigryninsite bankomate. Kur yra artimiausias bankomatas jums pasakys hostelio darbuotojai. Jie pakankamai neblogai kalba angliškai. Galima mokėti ir kreditine kortele. Gali pareikalauti palikti ir depozitą (gražina išvažiuojant jei nepamisite ar nesugadinsite elektroninio rakto).

Kaip nuvykti į Čengdžou (Henano provincija)?

Iš Pekino į Čengdžou geriausia važiuoti iš Vakarinės traukinių stoties: (Kin. 北京西客站; pinyin: Běijīng Xī kèzhàn; liet.: Pei Dzing Si Khe Džan arba Pei Dzing Si Džan).

Taksistui parodyti hieroglifus arba šitą nuotrauką. Įprastai jus paleidžia kitoje gatvės pusėje, todėl reiks pereiti.

 Bilietų kasos pirmame aukšte (didžiulė salė).

Paieškokite „anglakalbio langelio“ bet ne visuomet pavyksta, todėl ženkite prie bet kurio ir pabandykite pasakyti kiniškai „Man reikia nuvykti į Čeng džou“ : Wo yao qu Zhengzhou. Liet.: Vo Jau Ciu Čengdžou.

Miestas: Čengdžou (kin. 郑州; pinyin: Zhèngzhōu; Henano provincijos sostinė.

Provincija: Henan (Chinese: 河南; pinyin: Hénán)

Važiuojant greituoju traukiniu po 6 val. jau būsite Čengdžou. Traukinių stotyje yra keletas išėjimų, Jums reikalingas šitas:

Pagrindinis įėjimas į Čengdžou stotį:

Išėjus iš stoties pagrindinio įėjimo reikia pereiti per priešais esančią aikštę. Kitoje pusėje aikštės yra ilgas pastatas. Jo kairiausiame kampe yra  autobusų stotis. Ten užeisite ir pasakysite, kad jums reikia į Dengfengą: Wo Yao Qu Deng Feng. Liet.: Vo Jau Ciu Dengfeng. Arba parodykite hieroglifus: 登封;

Dengfeng (Chinese: 登封; pinyin: Dēngfēng) – Dengfengas kiniškais mastais mažas miestelis Sungšanio kalnų papėdėj, apie 10 – 15 min. autobusu nuo Šaolino vienuolyno. Dengfengas: http://www.youtube.com/watch?v=jshe1VjYX1w

Nuo Čengdžou iki Dengfengo – tik apie 80 km., bet senas autobusas gali važiuoti net iki 2 val.

Atvykus į Dengfengą (viena stotis yra prie pat įvažiavimo į miestelį, kita yra pačiame centre.

“Mažoji stotis miestelio centre”:

Beje važiuojant atgal į Pekiną, bilietus pirkti ir įsėsti į autobusą reikia centrinėje stotyje, kuri primena sena tarybinė stiklo taro supirktuvę. Tik sugriuvus būdelė iš kurios pardavinėja bilietus. Iš tos pačios vietos visada važiuoja autobusas ir į Šaoliną). Pirmą kartą paprasčiau susistabdyti taksi. Dengfenge skaitliuku taksistai nepaiso. Reikia tartis. Normali kaina nuo Dengfengo iki Šaolino vienuolyno –  30 juanių. Taksistui reikia griežtai pasakyti, kad jums reikia nuvykti į Šaoliną (Shao lin si Liet. Šaolin si. arba parodysite šituos hieroglifus: 少林寺). Nesileiskite perkalbami, kad nuveš į geresnį viešbutį ar pan, nes taksistai pasamdyti sporto mokyklų ir gauna išmokas už tai, kad veža turistus ir apgyvendina į vieną ar kitą Dengfengo sporto mokyklą. Aiškiai parodykite vienuolio statulą (apačioje). Taksistas turi nuvežti prie įėjimo į Šaolino slėnį, prie vadinamo “plieninio vienuolio”. Šita didelė statula:

Pro vienuolį keliaujate tiesiai, praeinate pro suvenyrų kioskus (iš kairės ir iš dešinės). Dešinėje pusėje yra bilietų kasos. Įėjimo į Šaolino slėnį kaina 100 juaniu. Jei atvyksite po 18 val. vakaro mokėti nebereikės.Ir toliau pro vatus:

Dešinėjė pusėje yra didžiausios pasaulyje Ušu mokyklos “Tagou” filialas, uz jo didžiulis bendrabutis su anglišku užrašu ant stogo “Dharma Hall”.

Tada dar pro vienus panašius vartus.

Toliau tiesiai, kol  prieisite pro Šaolino vardo sporto mokyklą (bus dešinėje. Kairėje pusėje teka upelis):

Už mokyklos kelios minutės pėsčiomis (tiesiai) ir dešinėje pamatysite Šaolino „kalnų vartus” (Čia ir yra Šaolino vienuolynas):

Kaip nueiti iki kaimo kuriame gyvensime?

Priešais vartus yra tiltelis. Pereisite į kitą pusę ir pasuksite į kairę. Praeisite “Šimto archatų salę”: ir pasuksi į dešinę ir į kalną vedantį takelį (pačioje pradžioje iš abiejų jo pusių stovi po liūtą). Už kokio puskilometrio asfaltuotu keliu prieisite kaimą (vadinasi Vang Dzi Gou). Ten ieškosi Siue Khun Phin Guan viešbučio. Jis yra dešinėje pusėje. Brangesni – kairėje.

Ką dar reiktų žinoti:

1.Turėkite omenyje, kad klausiant kelio arba rodant taksistams kur jums reikia nuvykti reikia rodyti tik hieroglifus, o ne lotynišką transkripciją. Lotyniškų raidžių jie nesupranta.

2. Lietuvos ambasada Kinijoje svetaine: http://cn.mfa.lt/ el. paštas: consul.cn1@urm.lt, tel.: +861084510197, adresas: #A-18 King’s Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE’S REPUBLIC OF CHINA (uzdaras ambasadu rajonas. Primena kolektyvinius sodus aptvertus tvora) Kiniškai adresas toks: 中国北京市朝阳区霄云路18号, 100125.

Pasibaigus ambasados darbo laikui, savaitgaliais ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais, pirminę informacinę konsulinę pagalbą galite gauti paskambinę į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu  +370 5 2362444

3. Turėkite omenyje, kad nevirinto vandens gerti iš krano nepatartina net ir Pekine. Vandens buteliuko kaina gatvėje 2 juaniai, parduotuvėje mažiau nei 1 yuanis.

4.  Pinigus gryninti galima tik „Bank of China” bankomatuose. Bankomatai ne tik rašo bet ir šneka angliškai. Ir apskritai geriau naudotis tik šio banko paslaugomis. Išsikeitus pinigus banke, būtina turėti išrašą, nes jei norėsi apkeisti atgal teks jį parodyti. Vežtis galima tiek dolerius tiek eurus. Limitas apie 5000 eurų. Juaniai šnekamojoje kalboje nesivadina juaniais. Piniginis vienetas vadinamas kwai. Pvz. 10 juanių yra ne „Ši juan“, o „Ši Kwai“. Sukryžiuoti du pirštai, kuriuos jums rodo pardavėjas reiškia 10, nes hieroglifas 10 atrodo kaip pliusasJ Kitas pinigo pavadinimas gali buti „RMB“.

5. Jeigu baiminatės, kad pasiklysite ir nerasite pvz. kaip grįžti į stotį ar kitą vietą tą objektą geriau iš anksto nufotografuoti ir reikalui esant parodysite taksistui  nuotrauką fotoaparateJ

6. Ramybės dėlei geriau nesisvaidyti politiniais juokeliai ir nepliurpti apie Taivano ir Tibeto problemasJ

7. Jei paklaus iš kur jūs, tai Lietuva kiniškai yra Li Tau Wan. Liet. “Lithauvanj”. Daugelis žino dėl krepšinio, todėl galima pridėti “Lanciou” (krepšinisJ). Arba Europa liet. “Audžiau”.

8. Saugokite pasus, nes be jų nepriims joks viešbutis ar pan. Ir šiaip paskui pilna problemų. Pametus iškart reikia kreiptis į LR ambasadą ir prašyti pagalbos.

9. Jei pasijungiate raumingą tai telefonai veiks be jokių problemų. Nu gal tik kaime ryšys patrūkinės. Jei norite kalbėti pigiau, galima įsigyti kinišką kortelę, tik reikia turėti omenyje, kad kainos priklauso nuo provincijų. Pvz. su Pekino kortele Henanyje bus brangu šnekėti, vos ne kaip su kita šalim ir atvirkščiai. Bet skambinti į Lietuvą su pvz. Pekino korta iš Pekino bus tikrai pigiau nei raumingas. Facebook ir Youtube Kinijoje neveikia. Gmail ir yahoo be problemų.

10. Tualetai Kinijoje yra nacionalinis stebuklas. Dabar jau tvarkosi, bet daugumoj yra taip: tualetų mūsų suvokimu reta. Taip, kad turėkite omenyjeJ O apie kitus tualeto reikmenis, tokiu kaip popierius tai tik pasvajoti galima. Aišku šitas negalioja viešbučiams.

11. Kinai draugiški ir neagresyvūs. Nėra labai įkyrūs bet dėmesio pakanka. Saugotis užpuolimo nereikia, bet pasisaugoti vagysčių (reta) ir ypač apgaulių reiktų. Geriau nesivelti į pokalbius su kaligrafijos ir kitokių kiniškų stebuklų pardavinėtojais, neva studentais ir pan. Neleisti sau užkalbėti dantų. Perkant tiesiog būtina derėtis. Kažkokio nusistovėjusio antkainio nėra, jie sprendžia pagal jus. Skanuoja ar daug kvailas, ar mažai. Antkainis gali būti nuo 5 iki 10 kart. Priklausomai nuo to ka jis apie jus mano. Reikia įdėmiai žiūrėti į sąskaitas kavinėse ir pamačius neatitikimą būtina kelti skandaląJ Bet toks bendravimas liečia tik prekeivius (ne visus aišku, bet daugumą).

12. Drabužių kalnų pasiimti tikrai nereikia. Viską galima nusipirkti ten už gerokai patrauklesnę kainą. Sunkiau tik su vyručiais kurių kanopėlė didesnė nei 45 Bet ir tai įmanoma.

13. Kas turi viešbučio registracijos patvirtinimą (e- laišką) būtinai atsispausdinkite ir pasitikrinkite el. paštą išvykimo išvakarėse, nes gali paskutiniu momentu paprašyti patvirtinti rezervaciją dar kartą.

14. Kita svarbi informacija būtinai paskaitykite čia

Lietuvaičių laiškai iš šaolino vienuolyno:

Pirmas laiškas

Antras laiškas

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas