Dviračiais

Metelio dviračių žiedas

Maršrutas maps.lt žemėlapyje [ Žiūrėti ] dviraciu marsrutas

1. Metelių regioninio parko Lankytojų centras – gamtos mokykla. Padės jums atskleisti ne vieną gamtos paslaptį. Čia galėsite apžiūrėti įrengtą ekspoziciją, teleskopu pasižvalgyti po Dusios ežerą ir jo pakrantes.

2. Didysis ir Drevėtasis Širvinto ąžuolai. Gamtos paveldo objektai, augantys pakelėje tarp Seirijų ir Metelių, yra vieni stambiausių parko teritorijoje. Kamieno apimtis siekia 5 m.

3. Akuočių dvaro senosios kapinės. Vienintelė parko teritorijoje išlikusi kapavietė su kriptomis ir ketaus plokščių antkapiu. Šiame šeimyniniame kape-kriptoje buvo palaidoti Akuočių dvaro valdytojai Gutovai.

kapines

4. 1863 m. sukilimo dalyvių laidojimo vieta. 1863 m. sukilimo dalyvių kapinės prie kelio Statiškė – Mockonys. Čia palaidoti 32 Statiškės mūšyje žuvę asmenys.

5. Laumės akmuo. Tai didelis, gal didžiausias parke, tamsus granitinis kiaušinio formos riedulys, įstrigęs žemėn Metelio ežero terasos šlaite. Pasak legendos tas akmuo naktimis pasiverčia baidykle ir eina pavėlavusių keleivių gąsdinti.

laumes

6. Obelninkų kaimas. Tai mažiausiai laiko pakeistas kaimas, išlaikęs Užnemunei būdingą išretinto gatvinio kaimo struktūrą.

7. Papėčių piliakalnis. Pats piliakalnis priskiriamas I tūkstantmečiui. Jo viršuje buvo įsikūrusi gynybinė gyvenvietė. Tai vienintelė vieta parko teritorijoje, iš kur atsiveria gamtovaizdžiai į Obelijos, Metelio ir Dusios ežerus.

papeciai

8. Papėčių gatvinis kaimas. Abiejose kelio pusėse tvarkingai surikiuotos sodybos. Jos nėra labai senos. Tačiau įdomiausia yra šio kaimo savita, tik Užnemunei būdinga palaido gatvinio kaimo struktūra. Gatvė driekiasi apie 3 kilometrus.

9. Metelių dvaro vandens malūnas. Šalia Kumečių tvenkinio, kur dabar žaliuoja nedidelis miškelis, Kadaise stovėjo nemažas Metelių dvaras. Šiuo metu iš Metelių dvaro išlikęs tik triaukštis, raudonų plytų neveikiantis ir griūvantis vandens malūnas.

10. Meteliai – nuo 1508 m. minima žvejų gyvenvietė. su išlikusiom prieškario žvejų sodybom.

Metelių regioninis parkas

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas